Przejdz do strony

Jako Cedrob jesteśmy jednym z największych producentów wysokiej jakości polskiego pierza z kaczek i gęsi, które jest surowcem wykorzystywanym w przemyśle tekstylnym i odzieżowym.

Wszystkie pióra są prane, dezynfekowane, przeznaczone do obrotu. Pochodzą wyłącznie od ptaków hodowlanych. Sortowane jest pod sprężonym powietrzem. Nasz produkt jest w 100% naturalny, pozyskiwany w sposób etyczny.

W ofercie posiadamy:

  • Puch i pióra gęsie z gęsi białej kołudziej. Rasa wywodzi się z ośrodka hodowlanego w Kołudze Wielkiej, mającego najlepszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie w hodowli.   
  • Puch i pióra kacze z kaczki  białej typu pekin

Pióra można wykorzystać w przeróżnych formach. W zależności od masy i długości stanowią idealne wypełnienie kołder i poduszek oraz odzieży wierzchniej, zwłaszcza zimowej. Dzięki wyjątkowej lekkości i miękkości stanowią idealny produkt, który dopasowuje się do ciała i dając przyjemnie ciepło oraz tworząc naturalną barierę termoizolacyjna. Jednocześnie wykazują wysoką trwałość, zachowując swoje naturalne atrybuty latami.

Nasze pióra oraz puch wykazują wyjątkową gęstość oraz sprężystość, stanowiąc doskonały wsad do najlepszych kołder na rynku. Cechy te zawdzięczamy sposobowi hodowli gęsi, które są karmione owsem.


Czym się różni puch od pierza?


Puch

Puch możemy także znaleźć pod nazwą „pióra embrionalne” i „podszerstek”. Jest bardzo lekki i delikatny, wyrasta z brodawek pod piórem właściwym. Wyglądem przypomina płatek śniegu, gdyż ma haczykowatą oraz trójwymiarową strukturę, w której gromadzi się powietrz tworząc barierę termiczną. Puch zapewnia optymalną kontrolę temperatury, dostosowując się do wewnętrznej temperatury ciała. Pościel nim wypełniona grzeje zimą, a izoluje przed ciepłem latem.Pierze

Są to niewielkie pióra kaczek lub gęsi. Pierze dzielimy na dwie kategorie wynikające ze sposobu pozyskiwania: pierze darte i cięte. Darte pierze jest lżejsze, delikatniejsze i bardziej sprężyste. Wynika to z faktu, iż cięcie pierza sprawia, że krawędzie piór są zaostrzone. Przekłada się to bezpośrednio na komfort użytkowania takiej pościeli czy poduszki.Nasz produkt jest w 100% naturalny, pozyskiwany w sposób etyczny.
Produkowane przez nas pierze posiada liczne certyfikaty m.in. 
RDS (Responsible Down Standard)

Największą siłę mają działania zsynchronizowane. Dlatego powstała Textile Exchange – organizacja non-profit o zasięgu globalnym. Wspomniana instytucja za cel obrała sobie poprawę losu zwierząt, od których pochodzą surowce wykorzystywane w branży włókienniczej. To właśnie Textile Exchange stoi m.in. za przyznawaniem markom odzieżowym certyfikatów RDS (Responsible Down Standard)

Kluczowe zasady w standardzie RDS:

  • zabrania się pozyskiwania puchu i pierza z żywych ptaków
  • zabrania się karmienia ptaków siłą 
  • hodowcy powinni zapewnić godne warunki zwierzętom, od wylęgu do uboju
  • puch i pióra RDS muszą być we właściwy sposób identyfikowane
  • każdy etap łańcucha dostaw jest kontrolowany przez profesjonalną niezależną jednostkę certyfikującą

RDS jest swego rodzaju zobowiązaniem firm odzieżowych do przestrzegania zaostrzonych norm.
Zobowiązaniem – co trzeba podkreślić – w pełni dobrowolnym, niewymuszonym przez żadne akty prawne.

Jesteś zainteresowany zakupem pierza bezpośrednio od producenta zapraszamy do kontaktu.
Rafał Wasilewski
e-mail: rafal.wasilewski@cedrob.com.pl
tel. +48/ 728 590 992