Spotkanie z hodowcami Duck Goose Poland

27 PAŹ, 2022 GODZ: 11:21


25. października br. w Kutnie odbyło się spotkanie z hodowcami gęsi i kaczek z woj. łódzkiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz części wielkopolskiego, współpracującymi z Duck Goose Poland. Gości przywitali Marek Brycki, dyrektor DGP (Duck Goose Poland), Piotr Pikus, kierownik Działu Kontraktacji Drobiu Wodnego w DGP oraz Paweł Hefta, kierownik Sekcji Drobiu Wodnego w Zakładzie Usług Weterynaryjnych Cedrob S.A.

Gospodarzem spotkania był Marek Brycki, który na wstępie podziękował za kolejny rok współpracy z Cedrob oraz przybliżył zgromadzonym dalsze plany modernizacji zakładu w Kutnie, prowadzącego ubój drobiu wodnego. Dzięki kolejnym inwestycjom znacznie zwiększą się jego moce produkcyjne oraz usprawni się realizacja kolejnych etapów procesu produkcyjnego, również związanego z hodowlą.


Zależy nam najbardziej, aby Państwa hodowla się rozwijała razem z nami, z roku na rok wspólnie zwiększamy produkcję żywca i osiągamy coraz lepsze wyniki na fermach. Przemyślana polityka inwestycyjna pozwoli nam wyprodukować szeroki asortyment produktów z kaczki, który następnie trafi do odbiorców w kraju i za granicą - dodał dyrektor Marek Brycki.


Wyniki skupu żywca kaczek i gęsi w sezonie 2022 omówił Piotr Pikus. Przedstawione dane wyraźnie pokazały, że był to bardzo dobry rok dla Duck Goose Poland oraz naszych kontrahentów. Ponadto, w związku z dzierżawą kolejnych zakładów wylęgowych w Nowym Tomyślu, Tulcach oraz Gnieźnie od Wielkopolskiej Spółki Drobiarskiej Drob S.A. planowany jest dalszy wzrost kontraktacji drobiu wodnego, co pozytywnie rokuje na najbliższe lata dla obecnych i potencjalnych kontrahentów.

Podczas spotkania wręczono wyróżnienia dla Najlepszych Partnerów, współpracujących z DGP. W sekcji kaczki statuetkę za najlepsze wyniki produkcyjne otrzymał Pan Mateusz Wójcik, a w dziale gęś Pan Marian Grech. Są to nasi wieloletni partnerzy, z którymi jak widać współpraca układa się celująco, dodał Marek Brycki, Dyrektor DGP.Mateusz Wójcik
Najlepszy Partner, współpracujący z DGP
w sekcji kaczki
Marian Grech 
Najlepszy Partner, współpracujący z DGP
w sekcji gęś


Po części podsumowującej sezon odbyła się cześć szkoleniowa, prowadzona przez Pawła Heftę, z ZUW. Temat bioasekuracji, czyli zwiększenia poziomu bezpieczeństwa higienicznego na fermie drobiu oraz ograniczenie przedostania się mikroorganizmów chorobotwórczych do jej wnętrza jest bardzo ważny, gdyż ma zasadniczy wpływ zdrowie stada, co finalnie przekłada się na wyniki produkcyjne hodowcy.

Było to pierwsze z serii siedmiu spotkań z hodowcami z całej Polski, zaplanowanych jesienią tego roku. Bezpośredni kontakt i rozmowa z hodowcami były doskonałą okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń i omówienia istotnych dla dalszej współpracy tematów.

Pozostałe aktualności

Bliżej Dalekiego Wschodu

Październik był intensywnym miesiącem dla Grupy Cedrob. Gościliśmy w naszych zakładach delegacje właściwych służb weterynaryjnych z Filipin oraz Wietnamu. Celem biznesowych spotkań...

27 PAŹ, 2022 GODZ: 12:36

Sezon dożynkowy z aktywnym udziałem Grupy Cedrob

Dożynki to bardzo ważne wydarzenie w kalendarzu rolniczym. Jego początki sięgają czasów słowiańskich, a dziś wpisują się w ludową tradycję podziękowania za plony. Obecnie uroczystości...

16 WRZ, 2022 GODZ: 11:01

Rozmowy polsko-japońskie

W dniu 03.08.2022 r. gościliśmy w Zakładzie Mięsa Drobiowego Cedrob S.A. w Ujazdówku delegację przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa z Japonii. Jest to jeden...

04 SIE, 2022 GODZ: 14:53