Bliżej Dalekiego Wschodu

27 PAŹ, 2022 GODZ: 12:36


Październik był intensywnym miesiącem dla Grupy Cedrob. Gościliśmy w naszych zakładach delegacje właściwych służb weterynaryjnych z Filipin oraz Wietnamu. Celem biznesowych spotkań oraz wizytacji w naszych zakładach jest chęć zdobycia kolejnych rynków, dzięki eksportowi produktów drobiowych Cedrob.

13. października br. w Zakładzie Drobiarskim w Kutnie gościliśmy przedstawicieli właściwej służby weterynaryjnej Wietnamu. Wizytację koordynował Marek Brycki, dyrektor zakładu. Głównym celem audytu była ocena systemu nadzoru nad produkcją mięsa kaczek i gęsi. Ze strony polskiej obecni byli przedstawiciele służb weterynaryjnych na szczeblu centralnym, wojewódzkim oraz powiatowym, a także zdalnie pracownicy Ambasady RP w Hanoi, Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej.

W dniach 19-29 października br. odbył się audyt inspektorów służb weterynaryjnych z Republiki Filipin. Głównym celem audytu była ocena systemu produkcji mięsa drobiowego w Polsce. 20. października odbyło się spotkanie w Zakładzie Mięsa Drobiowego w Ujazdówku. Był to kolejny etap działań, prowadzący do uzyskania uprawnień na eksport polskiego drobiu na rynek filipiński. Daleki Wschód jest dla nas bardzo obiecującym rynkiem, z którym chętnie chcielibyśmy podjąć współpracę, wskazała p. Barbara Wojciechowska, dyrektor ZMD w Ujazdówku. Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele polskich służb weterynaryjnych, w tym Głównego Inspektoratu Weterynarii, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ciechanowie. Kadra zarządzająca zaprezentowała specyfikację produkcji kurczaka brojlera, omówiła dokumentację systemową i urzędową oraz wyjaśniła zasady funkcjonowania poszczególnych jednostek zakładu.

Kolejna grupa filipińskich specjalistów odwiedziła 21. października br. Wylęgarnię Piskląt w Skarżynku. Spotkanie poprowadziła Małgorzata Gotz, kierownik zakładu w Skarżynku. W trakcie branżowych rozmów przedstawiono moce produkcyjne naszych wylęgarni, zaplecze reprodukcyjne oraz towarowe Grupy. Następnie odbyła się wizytacja zakładu, zgodnie z drogą procesów technologicznych, które mają miejsce w obiekcie.

Audyt zakończył się w Niepołomicach. Dnia 27. października br. odbyła się wizytacja w Zakładzie Drobiarskim w Niepołomicach. Gospodarzem spotkania był Witold Lalicki, dyrektor zakładu. W trakcie spotkania omówiono i zaprezentowano proces technologiczny produkcji mięsa z gęsi. W tym samym czasie odrębna grupa audytorów została zaproszona na fermę hodującą gęsi, która od lat współpracuje z naszą spółką. Dzięki temu mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką produkcji tego szlachetnego gatunku drobiu i naszą troską o dobrostan zwierząt.

Wierzymy, że zakończone pomyślenie audyty w zakładach Grupy Cedrob przyniosą nam oczekiwane kontakty handlowe z podmiotami na rynku filipińskim i wietnamskim.

Pozostałe aktualności

Warto zrobić coś dobrego dla planety

Jednym z głównych celów spółki Cedrob jest zrównoważony rozwój, czyli dążenie do minimalizacji jej wpływu na środowisko naturalne.W związku z dynamiczną rozbudową naszych zakładów produkcyjnych...

31 MAJ, 2023 GODZ: 13:28

Docenienie transparentności Cedrob

Firma Cedrob podpisała 28 marca 2023 roku umowę z Krajową Administracją Skarbową w ramach Programu Współdziałania. Dołączyła tym samym do wąskiego grona firm o najwyższych standardach...

31 MAR, 2023 GODZ: 12:41