Sezon dożynkowy z aktywnym udziałem Grupy Cedrob

16 WRZ, 2022 GODZ: 11:01

Dożynki to bardzo ważne wydarzenie w kalendarzu rolniczym. Jego początki sięgają czasów słowiańskich, a dziś wpisują się w ludową tradycję podziękowania za plony. Obecnie uroczystości dożynkowe mają zarówno charakter religijny, świecki jak i ludowy, powiązany z zabawą z okazji zakończenia zbiorów. Grupa Cedrob, co roku uczestniczy w dożynkach w wielu gminach, w których prowadzi działalność. 

W zależności od regionu dożynki mogą mieć odmienny charakter, jednak to co je łączy, to wielobarwna symbolika, w której kluczową rolę odgrywają plony i ludowa tradycja. Wieńce dożynkowe, potrawy regionalne i rękodzieło to stałe elementy corocznego święta dziękczynienia, które kształtuje współczesne dziedzictwo kulturowe wsi. Dożynki to także okazja, by podziękować rolnikom za tegoroczne zbiory oraz trud pracy, jaki wkładają każdego dnia.

W Polsce organizowane są centralne obchody dożynkowe, z reprezentantami najwyższych władz centralnych oraz samorządowych, które rozpoczyna zwykle msza dziękczynna. Tradycyjnie po niej odbywa się przemarsz korowodu dożynkowego, otwierający oficjalną cześć uroczystości. Ważnym elementem wydarzenia są stoiska sołeckie z produktami regionalnymi, stoiska kół gospodyń wiejskich i firm działających w regionie. Podczas świętowania nie brakuje konkursów dożynkowych, zabaw tanecznych oraz wieczornych koncertów.

Grupa Cedrob co roku angażuje w organizację tych wyjątkowych wydarzeń regionalnych. Udziela różnego rodzaju wsparcia - w formie produktowej, finansowej oraz bezpośrednio, wystawiając stoisko promocyjne.

W tym roku spółka była obecna w wielu miejscach w kraju, m.in. ziemi rypińskiej, ziemi mazowieckiej, gminie Kluczbork oraz województwie małopolskim. Podczas tych wydarzeń promowano ofertę współpracy, a wykwalifikowani pracownicy służyli wiedzą i pomocą. Ponadto smakosze potraw z grilla, mogli poczęstować się serwowanym posiłkiem.

Jednym z najbardziej okazałych wydarzeń dożynkowych, w których wzięła udział firma Cedrob S.A. były dożynki powiatowe Rypin Agra 2022. Jest to wielkie Święto Plonów organizowane corocznie w Ośrodku MOSiR w Rypinie, które gromadzi tłumy mieszkańców z całego powiatu. Podczas uroczystości rozstrzygnięto prestiżowy konkurs na najlepszych rolników powiatu rypińskiego, wyłoniono najpiękniejszy wieniec dożynkowy, przygotowany przez lokalne koła gospodyń wiejskich, a po południu odbyły się wybory Miss Rypina 2022.

Grupa Cedrob wystawiła stoisko promocyjne i zorganizowała grill dla uczestników. Wzięła także udział w korowodzie dożynkowym, przekazując w darach wyroby drobiowo-wieprzowe.

Pozostałe aktualności

Rozmowy polsko-japońskie

W dniu 03.08.2022 r. gościliśmy w Zakładzie Mięsa Drobiowego Cedrob S.A. w Ujazdówku delegację przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa z Japonii. Jest to jeden...

04 SIE, 2022 GODZ: 14:53

Popołudnie pełne atrakcji

14. czerwca w miłych okolicznościach przyrody w Zajeździe TUR w Niestumiu k. Ciechanowa rozstrzygnęliśmy I edycję letniego konkursu dla dzieci pracowników Cedrob S.A. pt. „Mój wymarzony...

15 CZE, 2022 GODZ: 14:03

Cedrob inwestuje w wylęg kaczek i gęsi

Cedrob S.A., polski lider sektora mięsa drobiowego, rozbudowuje swoje moce produkcyjne w zakresie wylęgu gęsi i kaczek. W ramach podpisanej umowy z Wielkopolską Spółką Drobiarską DROB...

28 KWI, 2022 GODZ: 10:14

Ukraińska Pascha w Polsce

W niedzielę, 24 kwietnia grekokatolicy oraz wyznawcy prawosławia obchodzili Święta Wielkanocne. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych gości z Ukrainy uroczyste śniadanie wielkanocne.Tegoroczna...

25 KWI, 2022 GODZ: 13:54