Sezon dożynkowy z aktywnym udziałem Grupy Cedrob

16 WRZ, 2022 GODZ: 11:01

Dożynki to bardzo ważne wydarzenie w kalendarzu rolniczym. Jego początki sięgają czasów słowiańskich, a dziś wpisują się w ludową tradycję podziękowania za plony. Obecnie uroczystości dożynkowe mają zarówno charakter religijny, świecki jak i ludowy, powiązany z zabawą z okazji zakończenia zbiorów. Grupa Cedrob, co roku uczestniczy w dożynkach w wielu gminach, w których prowadzi działalność. 

W zależności od regionu dożynki mogą mieć odmienny charakter, jednak to co je łączy, to wielobarwna symbolika, w której kluczową rolę odgrywają plony i ludowa tradycja. Wieńce dożynkowe, potrawy regionalne i rękodzieło to stałe elementy corocznego święta dziękczynienia, które kształtuje współczesne dziedzictwo kulturowe wsi. Dożynki to także okazja, by podziękować rolnikom za tegoroczne zbiory oraz trud pracy, jaki wkładają każdego dnia.

W Polsce organizowane są centralne obchody dożynkowe, z reprezentantami najwyższych władz centralnych oraz samorządowych, które rozpoczyna zwykle msza dziękczynna. Tradycyjnie po niej odbywa się przemarsz korowodu dożynkowego, otwierający oficjalną cześć uroczystości. Ważnym elementem wydarzenia są stoiska sołeckie z produktami regionalnymi, stoiska kół gospodyń wiejskich i firm działających w regionie. Podczas świętowania nie brakuje konkursów dożynkowych, zabaw tanecznych oraz wieczornych koncertów.

Grupa Cedrob co roku angażuje w organizację tych wyjątkowych wydarzeń regionalnych. Udziela różnego rodzaju wsparcia - w formie produktowej, finansowej oraz bezpośrednio, wystawiając stoisko promocyjne.

W tym roku spółka była obecna w wielu miejscach w kraju, m.in. ziemi rypińskiej, ziemi mazowieckiej, gminie Kluczbork oraz województwie małopolskim. Podczas tych wydarzeń promowano ofertę współpracy, a wykwalifikowani pracownicy służyli wiedzą i pomocą. Ponadto smakosze potraw z grilla, mogli poczęstować się serwowanym posiłkiem.

Jednym z najbardziej okazałych wydarzeń dożynkowych, w których wzięła udział firma Cedrob S.A. były dożynki powiatowe Rypin Agra 2022. Jest to wielkie Święto Plonów organizowane corocznie w Ośrodku MOSiR w Rypinie, które gromadzi tłumy mieszkańców z całego powiatu. Podczas uroczystości rozstrzygnięto prestiżowy konkurs na najlepszych rolników powiatu rypińskiego, wyłoniono najpiękniejszy wieniec dożynkowy, przygotowany przez lokalne koła gospodyń wiejskich, a po południu odbyły się wybory Miss Rypina 2022.

Grupa Cedrob wystawiła stoisko promocyjne i zorganizowała grill dla uczestników. Wzięła także udział w korowodzie dożynkowym, przekazując w darach wyroby drobiowo-wieprzowe.

Pozostałe aktualności

Świąteczne ozdoby dzieci pracowników nagrodzone

Tegoroczny konkurs świąteczny pt. Wykonaj własnoręcznie ozdobę choinkową dla dzieci pracowników cieszył się niezwykłą popularnością. Otrzymaliśmy 320 prac z zakładów z całej...

23 GRU, 2022 GODZ: 10:06

Świąteczny konkurs dla szkół rozstrzygnięty

Boże Narodzenie to czas przepełniony symboliką i ciepłymi emocjami. Obfituje też w jedne z piękniejszych tradycji, których podtrzymywanie jest ważnym elementem polskiej tożsamości....

21 GRU, 2022 GODZ: 15:14

Rzeczowo z praktykami

Szkolenia pracowników, podnoszenie ich kwalifikacji i doskonalenie kadry to niezbędne atrybuty dobrze funkcjonującej firmy. Cedrob S.A. stawia na rozwój swojego zespołu, dlatego Zakład...

07 GRU, 2022 GODZ: 11:32

Bliżej Dalekiego Wschodu

Październik był intensywnym miesiącem dla Grupy Cedrob. Gościliśmy w naszych zakładach delegacje właściwych służb weterynaryjnych z Filipin oraz Wietnamu. Celem biznesowych spotkań...

27 PAŹ, 2022 GODZ: 12:36