Wielkanocny konkurs dla dzieci rozstrzygnięty

14 KWI, 2022 GODZ: 11:56


Wielkanoc to najważniejsze święta chrześcijańskie, obfitujące w wiele tradycji i zwyczajów. To wyjątkowy czas w polskich domach, gdzie obrzędy religijne splatają się ludowymi obyczajami. Wiele z nich przetrwało do dziś. Malujemy pisanki, święcimy pokarmy w koszyczku oraz oblewamy się wodą w „lany poniedziałek”.

Jako firma rodzinna, Cedrob S.A. od lat w okresie przedświątecznym organizuje konkursy dla dzieci naszych pracowników. Celem inicjatywy pt. „Wykonaj własnoręcznie kartkę wielkanocną” jest zaangażowanie najmłodszych do twórczej i kreatywnej pracy, rozwijanie zainteresowania bogatą, polską kulturą oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży  znaczenia tradycji wielkanocnej. Zadanie konkursowe poległo na wykonaniu karty wielkanocnej, którą można wysłać lub wręczyć najbliższym podczas świątecznego spotkania. Jury nagradzało kreatywność, staranność, zgodność z tematyką konkursu oraz wartość artystyczną pracy. Technika przygotowania pracy była dowolna. Trzeba przyznać, że pomysłowość uczestników oraz różnorodność użytych materiałów zaskakują nas z roku na rok. Na kartach widzieliśmy baranka z popcornu, koszyczek z kaszy gryczanej czy zajączka z wacików kosmetycznych.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowaliśmy od 21 marca do 8 kwietnia 2022 roku. W tegorocznej edycji łącznie wzięło udział 212 uczestników. To imponująca liczba, która z roku na rok wzrasta, świadcząc o coraz większym zainteresowaniu naszą inicjatywą. Dzieci włożyły naprawdę dużo wysiłku i trudu, by zrobić piękną wielkanocną kartkę.

Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, ale w naszym konkursie nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał słodką paczkę od wielkanocnego zajączka, a laureaci dodatkowo bony podarunkowe do sklepu SMYK.

Nagrody konkursowe zostały wręczone dzieciom podczas wielkiej gali, która odbyła się w 13 kwietnia 2022 roku w Centrum Zabaw w Ciechanowie. Dzieci aktywnie spożytkowały swoją młodzieńczą energię, bawiąc się z rówieśnikami podczas licznych aktywności. Przygotowano dla nich również słodki poczęstunek oraz napoje.

Laureaci w kategorii do 8 lat:

  • I miejsce Franciszek Klusiewicz - bon do sklepu SMYK o wartości 300 zł
  • II miejsce Anastazja Zakrzewska-Bujała - bon do sklepu SMYK o wartości 250
  • III miejsce Wojciech Dubert - bon do sklepu SMYK o wartości 200 zł

Laureaci w kategorii od 9 do 12 lat:

  • I miejsce Maria Klusiewicz - bon do sklepu SMYK o wartości 300 zł
  • II miejsce Oliwia Antczak - bon do sklepu SMYK o wartości 250
  • III miejsce Aleksander Czupryniak - bon do sklepu SMYK o wartości 200 zł

Dodatkowo przyznano 4 wyróżnienia i bony o wartości 100 zł dla:

  • Karol Niedbalski
  • Aleksander Chojnacki
  • Igor Pietras
  • Maria Ratowska

Bardzo dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w tegorocznej edycji konkursu, który podtrzymuje piękną tradycję wielkanocną  i wprowadza nas w nastrój nadchodzących Świąt. Jednocześnie wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych inicjatywach !!! 

I najważniejsze życzymy zdrowych oraz spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Pozostałe aktualności

Rozmowy polsko-japońskie

W dniu 03.08.2022 r. gościliśmy w Zakładzie Mięsa Drobiowego Cedrob S.A. w Ujazdówku delegację przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa z Japonii. Jest to jeden...

04 SIE, 2022 GODZ: 14:53

Popołudnie pełne atrakcji

14. czerwca w miłych okolicznościach przyrody w Zajeździe TUR w Niestumiu k. Ciechanowa rozstrzygnęliśmy I edycję letniego konkursu dla dzieci pracowników Cedrob S.A. pt. „Mój wymarzony...

15 CZE, 2022 GODZ: 14:03

Cedrob inwestuje w wylęg kaczek i gęsi

Cedrob S.A., polski lider sektora mięsa drobiowego, rozbudowuje swoje moce produkcyjne w zakresie wylęgu gęsi i kaczek. W ramach podpisanej umowy z Wielkopolską Spółką Drobiarską DROB...

28 KWI, 2022 GODZ: 10:14

Ukraińska Pascha w Polsce

W niedzielę, 24 kwietnia grekokatolicy oraz wyznawcy prawosławia obchodzili Święta Wielkanocne. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych gości z Ukrainy uroczyste śniadanie wielkanocne.Tegoroczna...

25 KWI, 2022 GODZ: 13:54