Wielkanocny konkurs dla dzieci rozstrzygnięty

14 KWI, 2022 GODZ: 11:56


Wielkanoc to najważniejsze święta chrześcijańskie, obfitujące w wiele tradycji i zwyczajów. To wyjątkowy czas w polskich domach, gdzie obrzędy religijne splatają się ludowymi obyczajami. Wiele z nich przetrwało do dziś. Malujemy pisanki, święcimy pokarmy w koszyczku oraz oblewamy się wodą w „lany poniedziałek”.

Jako firma rodzinna, Cedrob S.A. od lat w okresie przedświątecznym organizuje konkursy dla dzieci naszych pracowników. Celem inicjatywy pt. „Wykonaj własnoręcznie kartkę wielkanocną” jest zaangażowanie najmłodszych do twórczej i kreatywnej pracy, rozwijanie zainteresowania bogatą, polską kulturą oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży  znaczenia tradycji wielkanocnej. Zadanie konkursowe poległo na wykonaniu karty wielkanocnej, którą można wysłać lub wręczyć najbliższym podczas świątecznego spotkania. Jury nagradzało kreatywność, staranność, zgodność z tematyką konkursu oraz wartość artystyczną pracy. Technika przygotowania pracy była dowolna. Trzeba przyznać, że pomysłowość uczestników oraz różnorodność użytych materiałów zaskakują nas z roku na rok. Na kartach widzieliśmy baranka z popcornu, koszyczek z kaszy gryczanej czy zajączka z wacików kosmetycznych.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowaliśmy od 21 marca do 8 kwietnia 2022 roku. W tegorocznej edycji łącznie wzięło udział 212 uczestników. To imponująca liczba, która z roku na rok wzrasta, świadcząc o coraz większym zainteresowaniu naszą inicjatywą. Dzieci włożyły naprawdę dużo wysiłku i trudu, by zrobić piękną wielkanocną kartkę.

Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, ale w naszym konkursie nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał słodką paczkę od wielkanocnego zajączka, a laureaci dodatkowo bony podarunkowe do sklepu SMYK.

Nagrody konkursowe zostały wręczone dzieciom podczas wielkiej gali, która odbyła się w 13 kwietnia 2022 roku w Centrum Zabaw w Ciechanowie. Dzieci aktywnie spożytkowały swoją młodzieńczą energię, bawiąc się z rówieśnikami podczas licznych aktywności. Przygotowano dla nich również słodki poczęstunek oraz napoje.

Laureaci w kategorii do 8 lat:

  • I miejsce Franciszek Klusiewicz - bon do sklepu SMYK o wartości 300 zł
  • II miejsce Anastazja Zakrzewska-Bujała - bon do sklepu SMYK o wartości 250
  • III miejsce Wojciech Dubert - bon do sklepu SMYK o wartości 200 zł

Laureaci w kategorii od 9 do 12 lat:

  • I miejsce Maria Klusiewicz - bon do sklepu SMYK o wartości 300 zł
  • II miejsce Oliwia Antczak - bon do sklepu SMYK o wartości 250
  • III miejsce Aleksander Czupryniak - bon do sklepu SMYK o wartości 200 zł

Dodatkowo przyznano 4 wyróżnienia i bony o wartości 100 zł dla:

  • Karol Niedbalski
  • Aleksander Chojnacki
  • Igor Pietras
  • Maria Ratowska

Bardzo dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w tegorocznej edycji konkursu, który podtrzymuje piękną tradycję wielkanocną  i wprowadza nas w nastrój nadchodzących Świąt. Jednocześnie wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych inicjatywach !!! 

I najważniejsze życzymy zdrowych oraz spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Pozostałe aktualności

Cedrob inwestuje w wylęg kaczek i gęsi

Cedrob S.A., polski lider sektora mięsa drobiowego, rozbudowuje swoje moce produkcyjne w zakresie wylęgu gęsi i kaczek. W ramach podpisanej umowy z Wielkopolską Spółką Drobiarską DROB...

28 KWI, 2022 GODZ: 10:14

Ukraińska Pascha w Polsce

W niedzielę, 24 kwietnia grekokatolicy oraz wyznawcy prawosławia obchodzili Święta Wielkanocne. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych gości z Ukrainy uroczyste śniadanie wielkanocne.Tegoroczna...

25 KWI, 2022 GODZ: 13:54

Grupa Cedrob przekazuje 3 mln zł na pomoc Ukrainie

Od początku ataku Rosji na naszych wschodnich sąsiadów największy polski producent mięsa ruszył z pomocą. W pierwszej kolejności zorganizowano wsparcie ukraińskim pracownikom i ich...

17 MAR, 2022 GODZ: 09:47

Ukraina w ogniu wojny. Musimy działać!

Rosyjskie wojska wczesnym rankiem 24 lutego zaatakowały Ukrainę przekraczając granicę tego kraju. Operacja wojskowa jest prowadzona na szeroką skalę. Konsekwencje odczuwa całe społeczeństwo...

01 MAR, 2022 GODZ: 15:49