Świąteczny konkurs dla szkół rozstrzygnięty

21 GRU, 2022 GODZ: 15:14


Boże Narodzenie to czas przepełniony symboliką i ciepłymi emocjami. Obfituje też w jedne z piękniejszych tradycji, których podtrzymywanie jest ważnym elementem polskiej tożsamości. Cedrob S.A. już po raz dziewiąty zorganizowała bożonarodzeniowy konkurs „Choinka w szkole”, dla szkół podstawowych i domów dziecka z regionu.

Jedną z ważniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Tradycja ustawiania żywego świerku lub jodły w domach została spopularyzowana w Niemczech. Do Polski na przełomie XVIII i XIX wieku przenieśli ją niemieccy protestanci. Na początku choinkę spotykało się głównie w miastach, a dopiero potem zwyczaj ten rozprzestrzenił się w całym kraju. Wtedy też rozwinęły się różne sposoby ozdabiania bożonarodzeniowych drzewek. Tutaj bardzo wiele zależało od regionu, dostępności produktów na ozdoby i lokalnej symboliki.

Do zdobienia wykorzystywano ciastka, pierniczki, orzechy, suszone owoce, własnoręcznie wykonywane ozdoby z bibuły, kolorowych papierów, piórek, słomy i źdźbeł traw czy kłosów zbóż itp. Właśnie do tych tradycji postanowiła odwołać się firma Cedrob organizując konkurs Choinka w szkole, w którym zadaniem było udekorowanie świątecznego drzewka.

W inicjatywie wzięło udział 37 placówek oświatowych. Uczestnicy przesyłali do firmy zdjęcia udekorowanych choinek. Warunkiem było to, aby ozdoby wykorzystywane przez szkołę były własnoręcznie przygotowane przez uczniów.

Przedstawiciele wszystkich placówek zostali zaproszeni do siedziby firmy, gdzie wspólnie wyłonili, aż siedemiu laureatów konkursu. Pozytywnie zaskoczyła nas pomysłowość uczniów i nauczycieli – powiedziała Anna Wiśniewska, kierownik Działu Promocji i Reklamy Cedrob S.A.

Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zielonej, drugie  Szkoła Podstawowa w Wiśniewie, a trzecie Szkoła Podstawowa w Kraszewie. Otrzymały one nagrody pieniężne w wysokości, kolejno 3500 zł, 2500 zł i 1500 zł. Przyznano także wyróżnienia w wysokości 1000 zł dla czterech szkół z Głużka, Kuczborka Osady, Wieczfni Kościelnej i Ciechanowa. Laureaci mogli wykorzystać środki na dowolny cel edukacyjny na rzecz szkoły.

I miejsce
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zielonej
II miejsce
Szkoła Podstawowa w Wiśniewie
III miejsce
Szkoła Podstawowa w KraszewieFinałowa gala konkursu odbyła się w zwycięskiej placówce - Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zielonej. Zaproszono przedstawicieli wszystkich nagrodzonych uczestników, a szkoła z Zielonej przygotowała część artystyczną, podczas której młodzież zaprezentowała bożonarodzeniowy repertuar – kolędy i piosenki świąteczne. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym z produktów firmy Cedrob i słodkich przekąsek.  

Pozostałe aktualności

Warto zrobić coś dobrego dla planety

Jednym z głównych celów spółki Cedrob jest zrównoważony rozwój, czyli dążenie do minimalizacji jej wpływu na środowisko naturalne.W związku z dynamiczną rozbudową naszych zakładów produkcyjnych...

31 MAJ, 2023 GODZ: 13:28

Docenienie transparentności Cedrob

Firma Cedrob podpisała 28 marca 2023 roku umowę z Krajową Administracją Skarbową w ramach Programu Współdziałania. Dołączyła tym samym do wąskiego grona firm o najwyższych standardach...

31 MAR, 2023 GODZ: 12:41