Nauka i biznes, to się opłaca! Ruszamy ze współpracą z UWM w Olsztynie

21 PAŹ, 2021 GODZ: 11:27


Cedrob S.A od początku istnienia stawia na wykfalifikowaną kadrę. Dzięki niej bowiem realizuje długofalowe cele biznesowe oraz stale rozwija swoje struktury. Dziś jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku branży mięsnej. Sukces ten nie byłby możliwy gdyby nie troska Zarządu o rozwój pracownika.

Spółka realizując strategię rozwoju pracowników zdecydowała się w tym roku na podjęcie innowacyjnej współpracy w ramach studiów dualnych z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest to oferta nauki, która umożliwia studentom równoczesne zdobywanie wiedzy akademickiej i praktycznego doświadczenia. Inicjatywa ta skierowana do młodych, ambitnych osób, pragnących zdobywać i podnosić kwalifikacje w potencjalnym miejscu pracy. Ścisła kooperacja na linii – student – uczelnia – firma partnerska przynosi wymierne korzyści każdej ze stron. Cedrob realizuje potrzebę kształcenia kadr, pracowników wyróżniających się zarówno wysokimi kwalifikacjami zawodowymi, jak również kompetencjami przekrojowymi, takimi jak przedsiębiorczość, komunikatywność, umiejętność wykorzystania nowoczesnych technologii czy praca zespołowa. Z kolei praktykant zdobywa tak bardzo cenione dziś na rynku doświadczenie w renomowanej firmie.
W październiku br. ruszyła I edycja studiów dualnych, w której 4 studentów II roku Zootechniki Wydziału Bioinżynierii Zwierząt UWM w Olsztynie podjęło innowacyjną formę kształcenia z Cedrob S.A. Współpraca ta czynnie angażuje również naszych specjalistów. Kierownikiem praktyk jest lek. wet. Małgorzata Florczyk - Specjalista Chorób Drobiu i Ptaków Ozdobnych, która opiekuje się grupą studentów i koordynuje ich działania. Dodatkowo warto podkreślić, że nasz zespół odpowiada również za część dydaktyczną - wykłady oraz ćwiczenia.

Specjaliści Cedrob S.A. będą realizowali ze studentami szeroką tematykę z dziedziny żywienia oraz hodowli drobiu m.in. użytkowania mięsnego oraz reprodukcyjnego drobiu, bioasekuracji, oddziaływania produkcji drobiarskiej na środowisko, najważniejszych chorób drobiu oraz ich profilaktyki, a także towaroznawstwa i sterowania jakością produktów drobiarskich. Zajęcia dydaktyczne odbywać się będą raz w tygodniu w siedzibie Zakładu Usług Weterynaryjnych Cedrob S.A. w Bieżuniu. Po każdym semestrze studenci zobowiązani są do odbycia kilkutygodniowych praktyk zawodowych w naszej firmie.

Inicjatywa ta ma pozytywne perspektywy rozwoju i wiosną planowana jest jej kolejna edycja, w której wezmą udział nowi studenci. Jesteśmy przekonani, że z roku na rok nasz zespół będzie powiększał się o młodych i wykształconych absolwentów, chętnych i gotowych do efektywnej współpracy.


Pozostałe aktualności

Docenienie transparentności Cedrob

Firma Cedrob podpisała 28 marca 2023 roku umowę z Krajową Administracją Skarbową w ramach Programu Współdziałania. Dołączyła tym samym do wąskiego grona firm o najwyższych standardach...

31 MAR, 2023 GODZ: 12:41

Najpiękniejszy koszyczek – konkurs dla szkół

Koszyczek wielkanocny to nieodłączny symbol wielkanocny. Firma Cedrob po raz kolejny zorganizowała konkurs dla szkół, który zachęca do kultywowania tej pięknej tradycji. Ideą konkursu...

31 MAR, 2023 GODZ: 09:15

Wycieczka edukacyjna - biogazownia Zalesie

15 marca 2023 r. w biogazowni Zalesie odbyła się wycieczka dla dzieci uczęszczających do V klasy szkoły podstawowej z warszawskiego Ursynowa. Podczas zwiedzania, dzieci dowiedziały...

29 MAR, 2023 GODZ: 09:55