Grupa Cedrob na Kongresie 590

20 LIS, 2017 GODZ: 15:27


Grupa Cedrob wyraźnie zaznaczyła swoją obecność podczas II edycji Kongresu 590. Po raz kolejny pokazała, że jest znaczącym graczem, nie tylko w branży mięsnej, lecz także istotnym ogniwem polskiej gospodarki. Przedstawiciele Grupy wzięli udział w panelach o istotnym znaczeniu dla rozwoju Polski. 

Jednym z ważniejszych wydarzeń dla Grupy Cedrob, podczas wydarzenia w Jasionce było spotkanie podsumowujące program Gobarto 500, w którym udział wzięli Andrzej Goździkowski, Prezes Zarządu Cedrob SA.,  Dariusz Formela, Prezes Zarządu Gobarto SA. oraz Jacek Jagiełłowicz, Prezes Zarządu Agro Gobarto (oba podmioty są częścią Grupy Cedrob). Gościem specjalnym spotkania był premier Mateusz Morawiecki, który wręczył certyfikaty rolnikom uczestniczącym w programie. Gobarto 500 to odpowiedź na podpisaną podczas pierwszej, ubiegłorocznej edycji Kongresu 590 „Deklaracji rozwoju rynku produkcji mięsa wieprzowego”, którą sygnowali Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów – Mateusz Morawiecki, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl oraz Andrzej Goździkowski, Prezes Zarządu Cedrob S.A.

W panelu dyskusyjnym pt. „Żywność wysokiej jakości szansą dla branży rolno-spożywczej” głos zabrał Włodzimierz Bartkowski, Wiceprezes Cedrob S.A. Uczestnicy spotkania podkreślili, że niezwykle istotnym jest wspólne promowanie rodzimych produktów pod jedną marką – marką narodową, szczególnie na rynkach zagranicznych.

Prezes Andrzej Goździkowski był także panelistą podczas debaty „Współpraca biznesu oraz organizacji pozarządowych”. Uczestnicy dyskusji rozmawiali o tym jak istotne dla rozwoju Państwa jest wspieranie działań promujących aktywność obywatelską. 

Z kolei w panelu pod tytułem „Sukcesja w polskich firmach rodzinnych nowym determinantem rozwojowym” wziął udział Andrzej Śliwiński, Członek Zarządu Cedrob S.A. Podczas spotkania debatowano o wpływie odradzających się firm rodzinnych na dzisiejszą strategię gospodarczą. Są one jednym z fundamentów światowego rozwoju, ale również zabezpieczają przyszłość rodzimej gospodarki, budując nieprzerwanie własny kapitał.

Podczas Kongresu 590 odbył się także autorski panel Grupy Cedrob pt. „Polska produkcja rolna kołem napędowym ważnych sektorów polskiej gospodarki”. Wzięli w niej udział m.in. Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju – Jerzy Kwieciński, Minister Rolnictwa – Krzysztof Jurgiel oraz przedstawiciele Grupy Cedrob –Andrzej Goździkowski i Dariusz Formela. Eksperci byli zgodni, że polskie rolnictwo zajmuje silne miejsce w Europie, ale jego potencjał jest znacznie większy.

Dużym zainteresowaniem podczas Kongresu 590 cieszyły się również stoiska firmy, na których można było lepiej poznać producenta i degustować szeroką ofertę jego specjałów.

Pozostałe aktualności

Kolej na innowacje

Minął rok, od kiedy Cedrob Cargo rozpoczął działalność operacyjną w strukturach Grupy Cedrob, wspierając transport i logistykę Zakładu Produkcji Pasz. Realizowana przez spółkę forma...

14 WRZ, 2021 GODZ: 10:46

Gala Serc - podziękowanie za pomoc w pandemii

W dniu 25.06. w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki odbyła się „Gala Serc”. Była to doskonała okazja aby podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do walki...

29 CZE, 2021 GODZ: 14:41

Rozpoczął się sezon na gęś

Cedrob specjalizuje się w produkcji gęsi od początku lat 90. XX wieku. Wynika to z dbałości o jakość i różnorodność oferty, w której niesłabnąca popularnością cieszą się produkty z...

31 MAJ, 2021 GODZ: 13:18