Cedrob inwestuje w wylęg kaczek i gęsi

28 KWI, 2022 GODZ: 10:14


Cedrob S.A., polski lider sektora mięsa drobiowego, rozbudowuje swoje moce produkcyjne w zakresie wylęgu gęsi i kaczek. W ramach podpisanej umowy z Wielkopolską Spółką Drobiarską DROB S.A., dzierżawione będą trzy zakłady wylęgowe w: Nowym Tomyślu, Tulcach oraz Gnieźnie.

Mazowiecka spółka stawia na ciągły rozwój i doskonalenie profilu swojej działalności, dzięki czemu systematycznie wzmacnia pozycję rynkową. W tym roku nakłady inwestycyjne przeznaczone zostaną m.in. na podniesienie konkurencyjności oraz skali produkcji w segmencie wylęgu kaczek i gęsi, które w ostatnich latach mocno zyskały na znaczeniu.

Rozbudowa mocy produkcyjnych w obu obszarach będzie możliwa dzięki podpisanej umowie dzierżawy trzech zakładów wylęgowych, należących do Wielkopolskiej Spółki Drobiarskiej DROB S.A. Największa wylęgarnia znajduje się w Tulcach, gdzie od wielu lat prowadzona jest działalność w obszarze wylęgu piskląt kaczych. Dzierżawiony zakład umożliwi spółce Cedrob prowadzenie produkcji we własnym zakresie, bez konieczności kupowania materiału wylęgowego u innych producentów.

Cedrob S.A. mocno inwestuje w rozwój segmentu hodowli kaczek. W listopadzie zeszłego roku została uruchomiona wylęgarnia piskląt kaczych w Gostyninie. – Docelowo, w ciągu najbliższych kilku lat, produkcja w obu zakładach wylęgowych osiąganie łącznie pułap ponad 20 milionów piskląt kaczych rocznie – deklaruje Marek Brycki, dyrektor działu DGP (Duck Goose Poland) w Cedrob S.A.

Intensyfikacja wylęgu gęsi

Dotychczas wylęgi piskląt  gęsi w Cedrob prowadzone był wyłącznie w zakładzie wylęgowym w Mławie. Z  chwilą podpisania umowy dzierżawy z Wielkopolską Spółką Drobiarską skala produkcji własnej  zwiększyła  się istotnie  w oparciu o kolejne dwie lokalizacje tj. Zakład Wylęgu w  Gnieźnie i Nowym Tomyślu.   - Dzierżawa obu wylęgarni pozwoliła spółce na zwiększenie skali produkcji piskląt własnych do poziomu 70% a w perspektywie do wzrostu skali produkcji  gęsi owsianej, w oparciu o materiał reprodukcyjny najwyższej jakości z Kołudy Wielkiej. W rozważaniach tych nie należy zapominać o zewnętrznych zakładach kooperujących z firmą, a stanowiących 30 % produkcji dostarczających równie dobrej jakości materiał – informuje Krzysztof Książek, zastępca dyrektora ds. surowcowych w Cedrob S.A., który wcześniej piastował stanowisko prezesa trzech wielkopolskich zakładów.

Podpisana umowa dzierżawy z Wielkopolską Spółką Drobiarską DROB S.A. stanowi ważny element procesu optymalizacji kosztowo-produkcyjnej w Cedrob S.A. W planach na kolejne lata są inwestycje związane z modernizacją wszystkich trzech wylęgarni, co pozwoli na zwiększenie skali oraz poprawę jakości tamtejszej produkcji. Co istotne, podpisana umowa nie wpłynęła na zmiany kadrowe w dzierżawionych zakładach. Pracownicy z trzech lokalizacji dołączyli formalnie do Grupy Cedrob, pozostając na swoich stanowiskach. Obecnie w strukturach krajowego lidera w produkcji drobiu zatrudnionych jest ponad 8 000 osób.


Pozostałe aktualności

Warto zrobić coś dobrego dla planety

Jednym z głównych celów spółki Cedrob jest zrównoważony rozwój, czyli dążenie do minimalizacji jej wpływu na środowisko naturalne.W związku z dynamiczną rozbudową naszych zakładów produkcyjnych...

31 MAJ, 2023 GODZ: 13:28

Docenienie transparentności Cedrob

Firma Cedrob podpisała 28 marca 2023 roku umowę z Krajową Administracją Skarbową w ramach Programu Współdziałania. Dołączyła tym samym do wąskiego grona firm o najwyższych standardach...

31 MAR, 2023 GODZ: 12:41