Cedrob inwestuje w wylęg kaczek i gęsi

28 KWI, 2022 GODZ: 10:14


Cedrob S.A., polski lider sektora mięsa drobiowego, rozbudowuje swoje moce produkcyjne w zakresie wylęgu gęsi i kaczek. W ramach podpisanej umowy z Wielkopolską Spółką Drobiarską DROB S.A., dzierżawione będą trzy zakłady wylęgowe w: Nowym Tomyślu, Tulcach oraz Gnieźnie.

Mazowiecka spółka stawia na ciągły rozwój i doskonalenie profilu swojej działalności, dzięki czemu systematycznie wzmacnia pozycję rynkową. W tym roku nakłady inwestycyjne przeznaczone zostaną m.in. na podniesienie konkurencyjności oraz skali produkcji w segmencie wylęgu kaczek i gęsi, które w ostatnich latach mocno zyskały na znaczeniu.

Rozbudowa mocy produkcyjnych w obu obszarach będzie możliwa dzięki podpisanej umowie dzierżawy trzech zakładów wylęgowych, należących do Wielkopolskiej Spółki Drobiarskiej DROB S.A. Największa wylęgarnia znajduje się w Tulcach, gdzie od wielu lat prowadzona jest działalność w obszarze wylęgu piskląt kaczych. Dzierżawiony zakład umożliwi spółce Cedrob prowadzenie produkcji we własnym zakresie, bez konieczności kupowania materiału wylęgowego u innych producentów.

Cedrob S.A. mocno inwestuje w rozwój segmentu hodowli kaczek. W listopadzie zeszłego roku została uruchomiona wylęgarnia piskląt kaczych w Gostyninie. – Docelowo, w ciągu najbliższych kilku lat, produkcja w obu zakładach wylęgowych osiąganie łącznie pułap ponad 20 milionów piskląt kaczych rocznie – deklaruje Marek Brycki, dyrektor działu DGP (Duck Goose Poland) w Cedrob S.A.

Intensyfikacja wylęgu gęsi

Dotychczas wylęgi piskląt  gęsi w Cedrob prowadzone był wyłącznie w zakładzie wylęgowym w Mławie. Z  chwilą podpisania umowy dzierżawy z Wielkopolską Spółką Drobiarską skala produkcji własnej  zwiększyła  się istotnie  w oparciu o kolejne dwie lokalizacje tj. Zakład Wylęgu w  Gnieźnie i Nowym Tomyślu.   - Dzierżawa obu wylęgarni pozwoliła spółce na zwiększenie skali produkcji piskląt własnych do poziomu 70% a w perspektywie do wzrostu skali produkcji  gęsi owsianej, w oparciu o materiał reprodukcyjny najwyższej jakości z Kołudy Wielkiej. W rozważaniach tych nie należy zapominać o zewnętrznych zakładach kooperujących z firmą, a stanowiących 30 % produkcji dostarczających równie dobrej jakości materiał – informuje Krzysztof Książek, zastępca dyrektora ds. surowcowych w Cedrob S.A., który wcześniej piastował stanowisko prezesa trzech wielkopolskich zakładów.

Podpisana umowa dzierżawy z Wielkopolską Spółką Drobiarską DROB S.A. stanowi ważny element procesu optymalizacji kosztowo-produkcyjnej w Cedrob S.A. W planach na kolejne lata są inwestycje związane z modernizacją wszystkich trzech wylęgarni, co pozwoli na zwiększenie skali oraz poprawę jakości tamtejszej produkcji. Co istotne, podpisana umowa nie wpłynęła na zmiany kadrowe w dzierżawionych zakładach. Pracownicy z trzech lokalizacji dołączyli formalnie do Grupy Cedrob, pozostając na swoich stanowiskach. Obecnie w strukturach krajowego lidera w produkcji drobiu zatrudnionych jest ponad 8 000 osób.


Pozostałe aktualności

Ukraińska Pascha w Polsce

W niedzielę, 24 kwietnia grekokatolicy oraz wyznawcy prawosławia obchodzili Święta Wielkanocne. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych gości z Ukrainy uroczyste śniadanie wielkanocne.Tegoroczna...

25 KWI, 2022 GODZ: 13:54

Wielkanocny konkurs dla dzieci rozstrzygnięty

Wielkanoc to najważniejsze święta chrześcijańskie, obfitujące w wiele tradycji i zwyczajów. To wyjątkowy czas w polskich domach, gdzie obrzędy religijne splatają się ludowymi obyczajami....

14 KWI, 2022 GODZ: 11:56

Grupa Cedrob przekazuje 3 mln zł na pomoc Ukrainie

Od początku ataku Rosji na naszych wschodnich sąsiadów największy polski producent mięsa ruszył z pomocą. W pierwszej kolejności zorganizowano wsparcie ukraińskim pracownikom i ich...

17 MAR, 2022 GODZ: 09:47

Ukraina w ogniu wojny. Musimy działać!

Rosyjskie wojska wczesnym rankiem 24 lutego zaatakowały Ukrainę przekraczając granicę tego kraju. Operacja wojskowa jest prowadzona na szeroką skalę. Konsekwencje odczuwa całe społeczeństwo...

01 MAR, 2022 GODZ: 15:49