XVI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Black Dance Wiosna 2018” oraz Mistrzostwa Przedszkolaków 2018

14 MAJ, 2018 GODZ: 11:41

Pomorskie Stowarzyszenie Tańca Towarzyskiego Black Dance jest jednym z laureatów II edycji konkursu grantowego „Wspieramy Rozwój” Grupy Cedrob. XVI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Black Dance Wiosna 2018” oraz Mistrzostwa Przedszkolaków 2018 odbyły się 13 maja br. w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Gdańsku. Jest to zwycięski projekt w kategorii Edukacja i sport, który otrzymał dofinansowanie na kwotę 20 tys. zł.

Celem turnieju była popularyzacja tańca jako formy ruchu i spędzania wolnego czasu. Uczestnicy, poprzez rywalizację uczyli się zasad fair-play, stawiali czoła własnym ograniczeniom oraz mogli sprawdzić swoje postępy w rozwijaniu tanecznych umiejętności. Turniej cieszył się dużą popularnością, przyciągnął rzesze osób związanych z tańcem, najlepszych w Polsce wyczynowych zawodników oraz mieszkańców Gdańska. Do rywalizacji przystąpiły pary z całej Polski, w tym mistrzowie Okręgu Pomorskiego, mistrzowie Polski Północnej, mistrzowie Polski oraz pary zagraniczne.

W Mistrzostwach Przedszkolaków 2018 wzięło udział 120 uczestników, a każdy z nich otrzymał medale i puchary za trud i wysiłek włożony w przygotowanie się do zawodów. Tę część wydarzenia uświetnił pokaz dwóch par z najwyższą międzynarodową klasą taneczna "S" – para latynoamerykańska Paweł Beńko i Julia Czarnecka oraz para standardowa Vladislav Sedov z Ewą Żylińską.

W Turnieju Tańca Towarzyskiego „Black Dance Wiosna 2018” wzięły udział pary w wieku od 7 do 18 lat, dorośli oraz seniorzy. W sumie wystartowało 160 par tanecznych. Wygrany grant w konkursie Wspieramy Rozwój organizator PSTT Black Dance przeznaczyło na opłacenie certyfikowanych sędziów z Polski i zagranicy, nagłośnienie i oświetlenie turnieju oraz medale i puchary dla uczestników.
Pozostałe artykuły