Ludowy Zespół Artystyczny „Kasztelanka” uczcił rocznicę odzyskania Niepodległości

26 LIS, 2018 GODZ: 11:51

Z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Zespół „Kasztelanka” z Sierpca zaprezentował 18 listopada br. swój repertuar taneczny z muzyką na żywo. Celem wydarzenia była popularyzacja polskiego folkloru i poczucia więzi z narodem. Wszystko to w ramach projektu „Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna”, nagrodzonego w konkursie grantowym „Wspieramy Rozwój” zorganizowanym przez Grupę Cedrob.

Podczas wydarzenia przedstawiony został program muzyczno-taneczny w wykonaniu Ludowego Zespołu Artystycznego „Kasztelanka”, który wystąpił w strojach z epoki Księstwa Warszawskiego. Publiczność została przywitana polonezem w wykonaniu dorosłych tancerzy „Kasztelanki”, którzy w ten sposób otworzyli koncert. Program był pomyślany tak, aby tematykę patriotyczną pokazać na różne sposoby: muzyką, śpiewem, tańcem oraz wierszem. Dzięki temu był żywą lekcją polskiego patriotyzmu. Na scenie zaprezentowały się osoby w różnym wieku: od juniora do seniora, co pokazywało, że przywiązanie do wartości jest istotne dla każdego pokolenia. Podczas występu zaprezentowano pieśni nawiązujące do czasów Legionów Piłsudskiego, takie, jak „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, „My, Pierwsza Brygada”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko”.

Projekt „To właśnie jest nasza Ojczyzna” został nagrodzony grantem w wysokości 20 tys. złotych w konkursie „Wspieramy Rozwój”. Konkurs, organizowany przez Grupę Cedrob, wspiera podmioty prowadzące działalność społecznie użyteczną. W tym roku wyłoniono 73 zwycięzców, którzy otrzymali łącznie 1 mln złotych.

Pozostałe artykuły