Rozpoczął się sezon na gęś

31 MAJ, 2021 GODZ: 13:18

Cedrob specjalizuje się w produkcji gęsi od początku lat 90. XX wieku. Wynika to z dbałości o jakość i różnorodność oferty, w której niesłabnąca popularnością cieszą się produkty z gęsi. Marką dedykowaną drobiowym wyrobom premium jest Kraina Kraka oraz Krakuerland. 

W portfolio znajdują się świeże i głęboko mrożone produkty, w tym: tuszka, pierś, skrzydło 1 lub 2 członowe, noga, porcje rosołowe oraz podroby. Dodatkowo dla początkujących kucharzy oferowane są gotowe rozwiązania – Połówka z gęsi pieczona KrakuerLand, Zestaw do pieczenia z gęsi, Filet z piersi z gęsi ze skórą, marynowany, a także produkty wolno gotowane sous vide. 

Polska gęś jest naszym kulturowym dziedzictwem. Nie dziwi więc fakt, że nasz kraj jest największym producentem w Europie, a Cedrob S.A. plasuje się w czołówce polskich wytwórców i eksporterów. Ponadto udział firmy w rynku systematycznie rośnie. Spółka od lat popularyzuje spożycie gęsiny, zwracając uwagę konsumentów na jej wyjątkowe walory smakowe i zdrowotne. Szczególnie  ceniona jest przez klientów w Europie Zachodniej, zwłaszcza na rynku niemieckim, gdzie biała gęś owsiana Krakuerland jest naszym głównym produktem eksportowym. W 2005 roku powstała w Niemczech filia Cedrob GmbH, dzięki której o wiele łatwiej i sprawniej odbywa się współpraca z sieciami handlowymi oraz pozostałymi klientami.

Nasze gęsi hodowane są z najwyższą dbałością i troską o dobrostan. Ponadto materiał rodzicielski do hodowli stad pochodzi z Instytutu w Kołudze Wielkiej, będącej jedyną placówką naukową w Polsce, wyspecjalizowaną w hodowli gęsi białej kołudzkiej. Gwarantuje to produkcję sprawdzonej i bezpiecznej żywności.

Rozpoczęty sezon otwiera przed spółką obiecujące perspektywy sprzedaży, dzięki którym zrealizuje przyjęta strategię rozwoju na ten rok. 

Pozostałe aktualności

Kolej na innowacje

Minął rok, od kiedy Cedrob Cargo rozpoczął działalność operacyjną w strukturach Grupy Cedrob, wspierając transport i logistykę Zakładu Produkcji Pasz. Realizowana przez spółkę forma...

14 WRZ, 2021 GODZ: 10:46

Gala Serc - podziękowanie za pomoc w pandemii

W dniu 25.06. w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki odbyła się „Gala Serc”. Była to doskonała okazja aby podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do walki...

29 CZE, 2021 GODZ: 14:41

Ptasia grypa – co powinniśmy wiedzieć?

Stwierdzane w ostatnim czasie na terenie niemalże całej Polski, a szczególnie na terenie północnego Mazowsza oraz Wielkopolski, liczne ogniska  grypy ptaków, doprowadziły do znacznego...

29 KWI, 2021 GODZ: 11:33