Harcerze z wizytą w Ujazdówku

30 LIP, 2019 GODZ: 13:05


23. lipca 2019r. w siedzibie spółki mieliśmy zaszczyt gościć młodych rodaków z dzisiejszej Białorusi, wraz z prezesem Stowarzyszenia Promujmy Kozłowo non omnis memoriar, panem Maciejem Prażmo.

To szczególne wydarzenie, ponieważ przewodniczący organizacji to niezwykle aktywny społecznik z Kozłowa, a my jesteśmy przekonani o słuszności jego poczynań. Już od ponad 10 lat pomaga przede wszystkim młodym Polakom w ich rozwoju.

W spotkaniu uczestniczył Andrzej Goździkowski, prezes spółki CEDROB, który chciał bliżej dowiedzieć się przed jakimi wyzwaniami obecnie stoi harcerstwo na Białorusi. Jesteśmy przekonani, że razem uda nam się zrobić więcej.

Dofinansowaliśmy pobyt w podnidzickiej miejscowości Wietrzychowo dla 7 młodych ludzi z dzisiejszej Białorusi – harcerzy i zuchów oraz ich opiekuna za co przyjechali złożyć podziękowania. To starania których nie mogło zabraknąć, ponieważ ze wszystkich dawnych polskich terytoriów właśnie na Białorusi najtrudniej jest utrzymywać nasze narodowe, polskie tradycje, jak również harcerskie. Niewątpliwie większe możliwości rozwoju mają harcerze w Polsce, co jest już dzisiaj niezaprzeczalnym faktem. Aby istnieć drużyna, oprócz obowiązkowego wyposażenia, powinna posiadać umiejętności oraz odpowiednie kwalifikacje, które mogli zdobyć podczas pobytu. Ta sytuacja skłoniła nas do bezinteresownej pomocy dla 48 Wołkowyskiej Drużyny Harcerskiej „Szare wilki”.

Podobnie jak Maciej Prażmo spółka CEDROB nieustannie stawia na rozwój dzieci i młodzieży wspierając rozmaite inicjatywy. Wspólnie głęboko wierzymy, że wszyscy razem przyczyniamy się do budowy lepszego społeczeństwa.

Pozostałe aktualności

Zbliża się 11 listopada, pora kupić gęś!

W poniedziałek, 21 października, w Akademii Kulinarnej Whirlpool w Warszawie odbyły się warsztaty kulinarne dla dziennikarzy, organizowane przez spółkę Cedrob. Wśród zaproszonych obecni...

29 PAŹ, 2019 GODZ: 15:54