Dożynki gminno-powiatowe 2019 za nami

30 WRZ, 2019 GODZ: 15:44


Minione tygodnie upłynęły pod znakiem dożynek gminno-powiatowych.

Tradycja święta plonów wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń Grupy Cedrob. To niecodzienna okazja, aby docenić wysiłek rolników, a szczególnie tych, którzy oddają nam swoje zboże. Pomimo trudów pracy i niesprzyjających warunków pogodowych plony ostatecznie okazały się dobre i można było porzucić jakikolwiek niepokój.

Jak co roku staropolskie święto żniw rozpoczynała msza święta dziękczynna. Jego nieodłącznym elementem było pojawienie się wieńców i koszy dożynkowych, które stały się tradycją wielopokoleniową i podtrzymywaną od lat. W dalszej kolejności po przemarszu korowodu dożynkowego otwierano część oficjalną uroczystości. Jej ważnym elementem było wystawienie stoisk sołeckich, na których zaznaczyły swoją obecność wiodące produkty Grupy Cedrob. Dożynki były także doskonałą okazją do wspólnej zabawy. Podczas świętowania nie zabrakło konkursów dożynkowych, zabaw tanecznych oraz wieczornych koncertów.

Czas dożynek często łączony jest z targami rolniczymi. Już po raz 29. w drugi weekend września odbyły się Targi Rypin Agra 2019, którym tradycyjnie towarzyszyły liczne wystawy producentów z branż: rolniczej, spożywczej, ogrodniczej i innych. Mieszkańcy powiatu rypińskiego i przybyli goście mieli możliwość poznania najnowszych sprzętów wykorzystywanych w rolnictwie.

Wydarzeniami, podczas których Grupa Cedrob zaznaczyła swój udział w ostatnich tygodniach były m.in. dożynki powiatowe połączone z targami w Rypinie, dożynki gminne w Radzanowie, Dzierzgowie, Kraszewie gm. Ojrzeń oraz w Malużynie gm. Glinojeck.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować władzom powiatu rypińskiego, a także wymienionych gmin za zaproszenie do wspólnego świętowania podczas dożynek. Rolnikom życzymy wytrwałości i aby najbliższe lata przyniosły największe plony.

Pozostałe aktualności

Rozmowy biznesowe wysokiej rangi

17 stycznia 2020 roku, w siedzibie firmy Cedrob S.A. w Ujazdówku, gościliśmy delegację z Wybrzeża Kości Słoniowej. Przewodniczącym delegacji był Moussa Dosso, minister rolnictwa Wybrzeża...

23 STY, 2020 GODZ: 15:48

Konkurs „Choinka w szkole” rozstrzygnięty

Firma Cedrob po raz 8. zorganizowała bożonarodzeniowy konkurs dla szkół podstawowych i domów dziecka z najbliższego regionu swojej działalności. To już kolejna, świąteczna inicjatywa...

20 GRU, 2019 GODZ: 15:00