Zbliża się 11 listopada, pora kupić gęś!

29 PAŹ, 2019 GODZ: 15:54


W poniedziałek, 21 października, w Akademii Kulinarnej Whirlpool w Warszawie odbyły się warsztaty kulinarne dla dziennikarzy, organizowane przez spółkę Cedrob. Wśród zaproszonych obecni byli przedstawiciele magazynów branżowych, handlowych, lifestylowych oraz poradniczo-rozrywkowych. Spotkanie było kolejnym z cyklu „Na św. Marcina – najlepsza gęsina”.

Warsztaty rozpoczęły się prezentacją najważniejszych pozycji spośród bogatej oferty Cedrob, podczas której wyróżniono najważniejszy produkt, jakim była gęś owsiana marki Krakauerland/Kraina Kraka. Od dawna wiadomo, że gęś jest jednym z najzdrowszych mięs, która nie bez powodu nazywana jest prawdziwą arystokratką wśród drobiu. Świadomość kupujących na temat bogactwa tego szlachetnego mięsa stale wzrasta. Konsumenci wiedzą, że gęś jest kaloryczna, lecz zdrowa, między innymi dlatego, że zawiera szczególnie dużą ilość cennych kwasów omega-3.

Od lat w Polsce okres jesienno-zimowy jest czasem promocji wysokiej jakościowo gęsiny, której sprzedaż w Cedrob z roku na rok sukcesywnie wzrasta. 11. listopada, kiedy obok Dnia Niepodległości przypada dzień św. Marcina, jest powrotem do tradycji spożywania gęsiny i to właśnie wtedy te drobiowe mięso jest najsmaczniejsze. Polacy coraz częściej i chętniej sięgają po ten produkt, stąd też pojawia się narastające czytelnictwo magazynów kulinarnych, a ten gatunek drobiu idealnie wpisują się w aktualne trendy żywieniowe. Cedrob S.A. od zawsze zachęca do samodzielnego przygotowywania posiłków, polecając mięso drobiowe wysokiej jakości.

Po prezentacji rozpoczęła się część warsztatowa, w której goście z wielkim zapałem przygotowywali dania według sprawdzonych, kulinarnych receptur. Pod okiem pasjonatów gotowania – Marco Ghia oraz Christiny Catese, została przygotowana zupa z kaczki Kraina Kraka na bazie brandy, która cieszyła się oryginalnym i niepowtarzalnym smakiem. Natomiast najważniejszym punktem spotkania były pierogi z gęsią marki Krakauerland/Kraina Kraka, które pojawiły się w dwóch odsłonach: pierwsze zostały wypełnione piersią z gęsi, które pojawiły się z dodatkiem musu z szarej renety wraz z rozmarynem i masłem, a kolejne zaś to gęsina marynowana w czerwonym winie, w towarzystwie sezonowych, pieczonych warzyw, takich jak dynia oraz polskie ziemniaki.

W przerwach pomiędzy gotowaniem kolejnych potraw uczestnicy spotkania mieli okazję spróbować wiodących produktów, które znajdują się w ofercie Zakładów Mięsnych Silesia, należących do Grupy Cedrob. Po raz kolejny udowodniliśmy, że delikatnym w smaku pasztetem skradniemy serca następnym wielbicielom tradycyjnych smaków. Z kolei myśliwska z kurnej półki, która jest nowością w ofercie, okazała się smaczną odmianą dla wędlin wieprzowych.

W ostatnich latach przeprowadziliśmy wiele warsztatów kulinarnych, które cieszą się coraz większym powodzeniem. Dla każdego uczestnika to znakomita dawka wiedzy, połączona z nauką gotowania, jak też świetna okazja na doskonalenie własnych kuchennych umiejętności.

Pozostałe aktualności

Dbamy o bezpieczeństwo najmłodszych na drodze

W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, 25.02.2021 r. odbyło się uroczyste przekazanie na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów materiałów edukacyjnych...

04 MAR, 2021 GODZ: 10:00

Bożonarodzeniowa pomoc dla potrzebujących

Cedrob S.A. jest aktywnym uczestnikiem życia społecznego w regionie, w którym funkcjonuje. Troska ta wpisuje się w filozofię społecznej odpowiedzialności biznesu. Od lat nie zapominamy...

21 GRU, 2020 GODZ: 13:51

Modernizacja Ubojni Drobiu w Kutnie

W maju 2019 r. Cedrob S.A. przejął zorganizowaną część spółki Kutnowskie Zakłady Drobiarskie „Exdrob” S.A. w Kutnie, specjalizującej się w uboju kaczek oraz gęsi. Inwestycja ta pozwoliła...

25 LIS, 2020 GODZ: 12:58

Modyfikacje w strukturze Cedrob

Firma to żywy organizm, w którym stale przebiegające procesy sprawiają, że niegdyś wprowadzone ustalenia z czasem ewoluują. Codziennie wewnątrz każdej jednostki, komórki, działu, ale...

25 LIS, 2020 GODZ: 11:16