Modernizacja Ubojni Drobiu w Kutnie

25 LIS, 2020 GODZ: 12:58


W maju 2019 r. Cedrob S.A. przejął zorganizowaną część spółki Kutnowskie Zakłady Drobiarskie „Exdrob” S.A. w Kutnie, specjalizującej się w uboju kaczek oraz gęsi. Inwestycja ta pozwoliła na zintensyfikowanie działalności firmy na rynku producentów drobiu wodnego oraz ukierunkowanie na poszerzanie ekspansji w tym sektorze. Aktualnie zakład zatrudnia około 200 osób.

W 2020 r. zakład przeszedł modernizację, w trakcie której została zainstalowana nowoczesna, w pełni zautomatyzowana linia ubojowa czołowego europejskiego producenta. Zakład został przystosowany do uboju kaczki i gęsi w obecnie najwyższych możliwych zdolnościach produkcyjnych. Została również zainstalowana nowa specjalistyczna linia dzielenia, która dała możliwość produkcji wysokiej jakości elementów z kaczki, takich jak filet czy noga. Produkowane wyroby pakowane są w nowoczesnych technologiach spełniających oczekiwania klienta, m.in. MAP, VAC czy IWP.

Nowoczesne technologia uboju, rozbioru i pakowania pozwalają na produkcję najwyższej jakości produktów, co potwierdzają posiadane certyfikaty IFS, BRC, Halal. Mięso kacze produkowane jest z wykorzystaniem nowoczesnych technologii produkcji, co sprawia, że wyróżniają się smakiem i świeżością najwyższych standardów. Szeroka oferta produktów, zarówno w formie świeżej jak i głęboko mrożonej, dostępna jest na terenie całego kraju, głównie w sieciach handlowych, a także rynkach całego świata.

Dynamiczny wzrost produkcji mięsa kaczego w zakładzie w Kutnie oparty jest o współpracę z najlepszymi polskimi hodowcami, którzy spełniają najwyższe standardy hodowli, oraz których fermy objęte są stałym nadzorem inspekcji weterynaryjnej. Odpowiednio zbilansowana pasza z nowoczesnych wytwórni Cedrob, wysokiej jakości pisklęta kacze oraz optymalne warunki hodowli uzyskane w nowoczesnych, profesjonalnych kacznikach, pozwalają na pełną kontrolę produkcji na wszystkich jej etapach i w konsekwencji produkcję najwyższej jakości mięsa kaczego.

Pozostałe aktualności

Bożonarodzeniowa pomoc dla potrzebujących

Cedrob S.A. jest aktywnym uczestnikiem życia społecznego w regionie, w którym funkcjonuje. Troska ta wpisuje się w filozofię społecznej odpowiedzialności biznesu. Od lat nie zapominamy...

21 GRU, 2020 GODZ: 13:51

Modyfikacje w strukturze Cedrob

Firma to żywy organizm, w którym stale przebiegające procesy sprawiają, że niegdyś wprowadzone ustalenia z czasem ewoluują. Codziennie wewnątrz każdej jednostki, komórki, działu, ale...

25 LIS, 2020 GODZ: 11:16