Konkurs „Choinka w szkole” rozstrzygnięty

20 GRU, 2019 GODZ: 15:00


Firma Cedrob po raz 8. zorganizowała bożonarodzeniowy konkurs dla szkół podstawowych i domów dziecka z najbliższego regionu swojej działalności. To już kolejna, świąteczna inicjatywa spółki na rzecz rozwoju placówek oświatowych oraz opiekuńczych. 

Trudno wyobrazić sobie Wigilię bez świątecznych potraw, tradycyjnej pasterki czy wspólnego kolędowania. Nieodzownym symbolem Świąt Bożego Narodzenia jest także ozdobiona choinka. Spółka Cedrob, znana z podtrzymywania, a nawet rozwijania najważniejszych wartości oraz tradycji, kontynuuje cykl konkursów dla rozwoju młodego pokolenia.

Wielu z nas z dużym sentymentem wspomina czasy, gdy na gałązkach choinki wisiały domowe pierniki, zabawne pajacyki i łańcuchy z kolorowego papieru. W tym konkursie zadaniem wszystkich szkół było udekorowanie choinki według własnego pomysłu, ozdobami wykonanymi przez uczniów.

Po przygotowaniu drzewek bożonarodzeniowych przedstawiciele placówek szkolnych i opiekuńczych przesyłali ich zdjęcia do pracowników Działu Promocji i Reklamy Cedrob. Do drugiego etapu konkursu zostało zakwalifikowanych 25 szkół. Spotkanie ze wszystkimi ich przedstawicielami, które miało na celu oddanie głosów na najciekawsze prace, odbyło się 12 grudnia w siedzibie Cedrob w Ujazdówku.

Do podstawowych kryteriów przy wybieraniu choinek należały oryginalność, kreatywność oraz zaangażowanie. Tym, którzy najlepiej udekorowali swoje świąteczne drzewka, zostały wręczone nagrody pieniężne, dzięki którym zrealizują dowolnie wybrane przez siebie potrzeby szkolne oraz edukacyjne.

Finałowa gala konkursu „Choinka w szkole” odbyła się 17 grudnia w zwycięskiej placówce, Samorządowej Szkole Podstawowej w Raczynach. Drugie miejsce zajął Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie. Z kolei trzecią nagrodę zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie. Nagrody dla laureatów – vouchery o wartościach 3 000, 2 000 i 1 000 tys. zł - wręczyła osobiście kierownik Działu Promocji i Reklamy Cedrob S.A., Anna Wiśniewska.

Oprócz trzech zwycięstw regulamin konkursu przewidywał także nagrody dla innych placówek za równie ciekawe pomysły oraz niecodzienne starania. Jury konkursowe postanowiło przyznać wyróżnienia dla czterech innych szkół, którymi były także nagrody pieniężne, każda o wartości 500 zł. Kolejnymi nagrodzonymi placówkami zostały: Zespół Szkół w Lutocinie, Zespół Placówek Oświatowych w Kuczborku-Osadzie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie oraz Zespół Placówek Oświatowych w Zielonej.

Laureaci konkursu przygotowali wystąpienia artystyczne, w czasie których ich uczniowie przedstawili swoje zdolności wokalne, aktorskie oraz umiejętności taneczne, które zostały zaprezentowane podczas uroczystej gali. Wierzymy, że ta kolejna inicjatywa podjęta przez spółkę Cedrob przyniesie wiele radości oraz same korzyści.

Pozostałe aktualności

Bożonarodzeniowa pomoc dla potrzebujących

Cedrob S.A. jest aktywnym uczestnikiem życia społecznego w regionie, w którym funkcjonuje. Troska ta wpisuje się w filozofię społecznej odpowiedzialności biznesu. Od lat nie zapominamy...

21 GRU, 2020 GODZ: 13:51

Modernizacja Ubojni Drobiu w Kutnie

W maju 2019 r. Cedrob S.A. przejął zorganizowaną część spółki Kutnowskie Zakłady Drobiarskie „Exdrob” S.A. w Kutnie, specjalizującej się w uboju kaczek oraz gęsi. Inwestycja ta pozwoliła...

25 LIS, 2020 GODZ: 12:58

Modyfikacje w strukturze Cedrob

Firma to żywy organizm, w którym stale przebiegające procesy sprawiają, że niegdyś wprowadzone ustalenia z czasem ewoluują. Codziennie wewnątrz każdej jednostki, komórki, działu, ale...

25 LIS, 2020 GODZ: 11:16