Cedrob uruchamia studia

15 STY, 2019 GODZ: 15:50


10. stycznia w Auli im. Moczarskiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie spółka Cedrob S.A. zorganizowała spotkanie promocyjne ze studentami III roku Wydziału Bioinżynierii Zwierząt.

Inicjatywy zacieśniające współpracę między biznesem, a szkolnictwem akademickim podejmowane są przez firmę od wielu lat. Przedstawiciele spółki kontaktują się z władzami wielu uczelni wyższych w całej Polsce m.in. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie bądź w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dzięki takim relacjom największy polski producent mięsa oraz odpowiedzialny pracodawca otrzymuje cenną wiedzę o sytuacji na rynku pracy oraz oczekiwaniach i preferencjach potencjalnych pracowników. Dodatkowo aktualna sytuacja na rynku pracy determinuje nawiązywanie relacji pomiędzy biznesem, a światem nauki. Z jednej strony pracodawcy aktywnie angażują się w pozyskanie oraz utrzymanie w swoich Zespołach najlepszych specjalistów na rynku. Z drugiej strony ambitni studenci bądź absolwenci korzystają zaproszeń wysyłanych przez znane firmy jeszcze w trakcie nauki nawiązując współpracę. Co więcej, większość kadry kierowniczej Cedrobu to absolwenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, w tym głównie Wydziału Bioinżynierii Zwierząt. Firma nieustannie poszukuje do pracy specjalistów. Dlatego też pierwsze kroki skierowała do Olsztyna.

Praktyka, czyni mistrza

Bezpośrednią przyczyną organizacji spotkania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie jest chęć organizacji studiów dualnych. List intencyjny w tej sprawie dla kierunku zootechniki został już podpisany. Aktualnie trwają prace nad opracowaniem programu kształcenia. Uczestnicy wykładu zostali zapoznani przez specjalistów z ramienia Cedrob S.A. z profilem działalności spółki oraz poznali możliwości pracy. 

Cedrob S.A. serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom wykładu za ich obecność i czynny udział w dyskusji, mając nadzieję na owocne nawiązanie współpracy z najlepszymi studentami na roku. 

Pozostałe aktualności

Zmiany strukturalne w Grupie Cedrob

Gobarto S.A. zawarła z Cedrob S.A. umowę sprzedaży 100 proc. akcji Zakładów Mięsnych Silesia S.A. Kwota transakcji wyniosła 108,3 mln zł. Gobarto o zamiarze sprzedaży ZM Silesia...

29 CZE, 2020 GODZ: 15:41

Tytuł Osobowość sektora FMCG przyznany!

Z radością przyjęliśmy informację o wyróżnieniu pana Prezesa Andrzeja Goździkowskiego prestiżowym tytułem „Osobowość sektora FMCG”.Nagroda została przyznana przez Kolegium Redakcyjne...

20 MAJ, 2020 GODZ: 11:34