Cedrob otworzył czwartą wytwórnię pasz

30 MAJ, 2019 GODZ: 10:29


Zakład w Ligocie Dolnej koło Kluczborka zwiększy moce produkcyjne Cedrob Pasze o 30 tys. ton miesięcznie i pozwoli na produkcję ponad miliona ton pasz rocznie. Tym samym udział spółki w tym segmencie w Polsce wzrośnie do blisko 15%. Cedrob Pasze wyprodukuje w 2019 r. nawet 1,2 mln ton pasz.

Grupa Cedrob staje się znana już nie tylko z produkcji drobiu i wieprzowiny. Coraz intensywniej rozwija się też w produkcji pasz. Nowo otwarta wytwórnia pasz w Ligocie Dolnej pozwoli na wzrost mocy wytwórczych firmy nawet do 135 tys. ton miesięcznie.

- Inwestycja w Ligocie Dolnej pozwoli nam na sprawniejsze zaopatrywanie w pasze hodowców na południu Polski. Oficjalne otwarcie wytwórni pasz to kolejny krok w realizacji modelu „od ziarna do stołu” i silny impuls rozwojowy dla obszarów rolniczych tego regionu. W rejonach, w których działamy, opieramy współpracę z rolnikami na zaufaniu i uczciwych zasadach. Tak samo będzie na Opolszczyźnie – mówi Czesław Szlagowski, dyrektor wytwórni pasz w Ligocie Dolnej koło Kluczborka.

Obiekt w Ligocie Dolnej produkować będzie głównie pasze dla trzody chlewnej, które dostarczane będż do hodowców współpracujących z firmą na zasadzie umów kontraktacyjnych oraz w ramach programu Gobarto 500. Co ważne, firma zamierza w dalszym ciągu zaopatrywać się w zboża u polskich rolników. W 2017 r. Cedrob Pasze skupił niemal 900 tys. ton polskich zbóż (pszenicę, kukurydzę, pszenżyto, owies, rzepak, żyto i jęczmień). Nowa wytwórnia powinna zwiększyć roczne zapotrzebowanie na surowce o około 30%. Obecnie z Grupą współpracuje blisko 8 tys. producentów zbóż z całej Polski. Grupa Cedrob już dziś zapowiada kolejne inwestycje w tym segmencie.

Nowo otwarta wytwórnia to jeden z najnowocześniejszych obiektów w kraju. Jest wyposażony m.in. w specjalistyczną linię do gotowania zbóż, co umożliwia „żelatynizację” zawartej w zbożach skrobi. Dzięki temu poprawia się zarówno pobranie paszy (wzrost smakowitości), jak również efektywność jej wykorzystania (rozłożenie skrobi na cukry proste poprawia ich przyswajalność). Dodatkowo, dzięki wysokiej temperaturze oraz długiemu czasowi trwania procesu poprawi się również bezpieczeństwo biologiczne przetwarzanego surowca. Jest to ważne przede wszystkim przy żywieniu prosiąt.

Cedrob Pasze to marka pełnowartościowych i uzupełniających produktów paszowych dla drobiu i trzody chlewnej. Funkcjonuje w strukturach Grupy Cedrob od 2007 roku. W ciągu ostatnich lat działalności marka rozwijała się niezwykle dynamicznie. Od 2008 roku udział w rynku mieszanek paszowych sygnowanych marką zwiększył się ponad trzykrotnie. Obecnie w ramach Cedrob Pasze działają jedne z najnowocześniejszych, w pełni zautomatyzowanych obiektów w Polsce - w Gumowie, Raciążu, Rypinie i Ligocie Dolnej. W skład oferowanych produktów wchodzą: mieszanki paszowe dla kurcząt rzeźnych, indyków rzeźnych, kur stad reprodukcyjnych mięsnych i nieśnych, a także kur towarowych, kaczek, gęsi oraz trzody chlewnej. W sprzedaży są pasze zarówno granulowane jak i kruszone, znacznie lepiej przyswajalne przez zwierzęta.


Pozostałe aktualności

Grupa Cedrob na targach spożywczych Anuga 2019

Odbywające się co dwa lata w Kolonii targi Anuga to największa impreza wystawiennicza w branży spożywczej na świecie. W dniach od 5 do 9 października 2019 r. ponad 17000 zwiedzających...

18 PAŹ, 2019 GODZ: 15:31

Obecność Grupy Cedrob podczas IV edycji Kongresu 590

Już po raz czwarty Grupa Cedrob wzięła udział w Kongresie 590 jako Partner Strategiczny. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbyła się w dniach 7-8 października w podrzeszowskiej Jasionce....

11 PAŹ, 2019 GODZ: 14:51